top of page

Miks Eesti?

  • Writer: Mariette Nõmm
    Mariette Nõmm
  • Oct 29, 2022
  • 2 min read

Välismaalastele on Eesti õppimis- ja elukohana atraktiivne, sest lisaks pidevalt arenevale tehnoloogiasektorile on Eesti tulevikku vaatav riik, kus on suur pühendumus digitaalsele innovatsioonile. Põhiosa kõigist haldus- ja bürokraatlikest ülesannetest saab Eestis ära teha veebis, mistõttu on Forbes maininud, et Eesti on maailma arenenum digiühiskond. (Loe lähemalt siit)


(Allikas: CNBC International)


"Valitsuste eeskujuks peaks olema Eesti, riik, kus peaaegu iga bürokraatlik ülesanne saab tehtud veebis." – The New York Times

Lisaks madalale elukallidusele ja suurepärasele kultuurile on siinne kõrgharidus ja ülikoolid maailmatasemel. Kõik Eesti ülikoolid pakuvad inglisekeelset kraadiõpet ning valdav osa eestlastest oskab inglise keelt vähemalt kui vestlustasandil. Veelgi enam näitab PISA testi tulemus, et Eesti 15-aastased on saavutanud Euroopas 1. koha lugemises, loodusainetes ja matemaatikas, mis näitab Eesti haridussüsteemi tõhusust.


Loodus ja roheline mõtteviis on Eesti jaoks väga olulised, umbes 50% riigi territooriumist on kaetud metsaga, millest 30% on looduskaitse all. Jätkusuutlikkus ja rohelisse üleminek on aastaid olnud Tallinna ühiskonna- ja majanduselu keskne põhimõte, mis teeb Tallinnast kaasaegse ja rohelise eluviisiga linna. Süsteemse lähenemisega rohelisele valitsemisele ja omavahel seotud strateegiliste eesmärkide tõttu pärjati Tallinn 9. septembril 2021 Soomes Lahtis toimunud Euroopa rohelise pealinna auhinnagalal 2023. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks!


Lisaks madalale elukallidusele, suurepärasele kultuurile, loodusele, hästi arenenud digiuuendustega tehnoloogiasektorile, mis muudab Eesti atraktiivseks paigaks ettevõtjatele, tehnoloogia idufirmadele, üliõpilastele ja diginomaadidele, käivitati 2020. aasta augustis riigis digitaal nomaadi viisasüsteem, mis võimaldab kaugtöölistel elada ja nautida seda kõike Eestis, töötades samal ajal tööandja juures või omades välismaal registreeritud ettevõtet.


Peale selle pakub Tallinn kõigile elanikele ja linnakodanikele tasuta transporti, täiustatud ja soodsaid autojagamisteenuseid, kiiret ja soodsat toidu kohaletoomist supermarketitest ja restoranidest, robotite kohaletoomist inimestele mugavate uute igapäevaelu parandavate teenuste pakkumiseks jne.


Rohkem põhjuseid valimaks elamiseks ja õppimiseks Eesti:


  • Maailma Majandusfoorumi seisukohal on Eesti turvalisuselt 15. kohal võrreldes ülejäänud 135 raportis sisalduva riigiga. (Loe lähemalt siit)

  • Business Insider paigutas Tallinna ja Tartu Euroopa üheksa odavaima linna hulka. Üliõpilane saab elada Eestis soodsalt, olenevalt soovist elamistingimuste osas. Õpilase keskmised elamiskulud võivad minimaalsetel tingimustel jääda 350-500 euro kanti kuus. (Loe lähemalt siit)

  • USA-s asuva mõttekoja Freedom House koostatud 2021. aasta Freedom on the Net raporti järgi on Eesti internetivabaduse poolest maailmas teisel kohal. Eesti interneti levik oli 2022. aasta alguses 92% kogu elanikkonnast. Juhtmevaba internet on peaaegu kõikjal Eestis, WIFI-d leiate üle Tallinna erinevatest avalikest kohtadest.

  • Eesti on Maailmapanga “Ease of doing business index” järgi Euroopa parimate riikide hulgas. Tallinnast on saanud idufirmade põnev keskus, mistõttu on seda kutsutud ka Euroopa Silicon Valleyks.

  • Seitsme ükssarviku (Skype, Playtech, Wise, Bolt, Pipedrive, Zego ja ID.me) sünnikohana on Eesti startupide ja ükssarvikute arvult elaniku kohta Euroopas esikohal. (Loe lähemalt siit)

  • Rahvusvahelise üliõpilasbaromeetri (TM 2019) andmetel on 91% välistudengitest oma eluga Eesti ülikoolides rahul ja valisid õpingute jätkamiseks Eesti, kuna usuvad, et see tuleb neile karjääris kasuks. (Loe lähemalt siit)


Rohkem infot leiad Study in Estonia kodulehelt.

 
 
 
bottom of page